Viete, ktoré značky obsadzujú popredné miesta v testoch zimných pneumatík?

Viete, ktoré značky obsadzujú popredné miesta v testoch zimných pneumatík?

- in Nesmie vám ujsť
613
Komentáre vypnuté na Viete, ktoré značky obsadzujú popredné miesta v testoch zimných pneumatík?
Víťazi testov zimných pneumatík

Testy zimných pneumatík nemeckého automotoklubu ADAC (Allgemeiner Deutscher AutomobilClub) každoročne podrobujú rôzne značky zaťažkávacím skúškam zimnej prevádzky. Na stupňoch víťazov sa občas objaví aj menej zvučné meno, ale stálice medzi špičkovými produktmi zostávajú viac-menej rovnaké. Predstavíme vám trochu bližšie štyroch výrobcov víťazných zimných pneumatík.

Popis pod obrázkom: Vyberáte zimné pneumatiky? Predstavíme vám štyri pneumatiky, ktoré opakovane víťazia v testoch nad konkurenciou.

Nemecká kvalita a neustály vývoj nových technológií

Na prvých miestach v testoch zimných pneumatík obvykle nechýba nemecký výrobca pneumatík a automobilových súčiastok Continental. Spoločnosť so sídlom v Hannoveri funguje už od roku 1871 a do koncernu patrí tiež pôvodne česká značka Barum, ktorú uviedol na trh Tomáš Baťa. Continental má silnú technologickú a výrobnú základňu, ktorá umožnila vznik nových patentovaných technológií, akými sú napríklad bezdušové pneumatiky, alebo zloženie dezénu z dvoch zmesí. Víťazmi mnohých nezávislých testov sú zimné pneumatiky Continental WinterContact TS 860, ktoré niekoľkokrát potvrdili skvelé vlastnosti ako na mokre, snehu a ľade, tak aj na suchom povrchu.

Prémiové zimné pneumatiky od francúzskej značky svetového významu

Spoločnosť Michelin so sídlom v Clermont-Ferrandu vznikla v roku 1888 a patrí medzi najväčších a najobľúbenejších výrobcov pneumatík na svete. Zakladá si na prémiovej kvalite za rozumnú cenu a ponúka pneumatiky ako pre osobné, SUV a úžitkové vozidlá, tak aj pre motocykle a pretekárske okruhy. Zimné pneumatiky Michelin, ktorých zástupcovia sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach v nezávislých testoch, sa vyznačujú dlhou životnosťou, nízkou hlučnosťou a povestnou francúzskou eleganciou.

Americké pneumatiky dokázali kvalitu aj vo vesmíre

Americké Ohio sa stalo od roku 1898 kolískou spoločnosti Goodyear, ktorá už o niekoľko rokov od svojho vzniku začala spolupracovať s Henrym Fordom. Kvalita materiálu a spracovania vyniesla pneumatiky Goodyear nielen na výslnie, ale dokonca až na Mesiac. V spolupráci s NASA spoločnosť vyvinula pneumatiku bez vzduchu, energeticky efektívnu, umožňujúcu pohyb vozidla po povrchu Mesiaca. A vynikajúce výsledky v nezávislých testoch dosahujú aj bežné zimné pneumatiky Goodyear. Na popredných miestach sa už niekoľkokrát objavili pneumatiky Goodyear Ultra Grip 9, ktoré vynikajú nielen jazdnými vlastnosťami, ale aj vysokou odolnosťou a úsporou paliva. Táto spoločnosť je tiež majiteľom značky Dunlop, ktorá sa takisto pravidelne objavuje medzi víťazmi testov zimných pneumatík.

Fínske zimné pneumatiky odolávajú aj drsným severským podmienkam

Fínska spoločnosť Nokian vznikla v roku 1988 a ako najsevernejší výrobca pneumatík na svete má najlepšie predpoklady na vývoj a testovanie dokonalých zimných pneumatík. Vysokú odolnosť proti defektu, a tým aj zaistenie bezpečnosti premávky, docielili vývojári použitím aramidových vlákien. Najlepšie výsledky fínskej značky v nezávislých testoch zatiaľ má zimná pneumatika Nokian WR D4.

Podrobné testy zimných pneumatík a samotné zimné pneumatiky svetových značiek nájdete v AZ Pneu.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už