AKÝ VPLYV MÁ NA ONLINE PÔŽIČKU VÝŠKA VÁŠHO PRÍJMU?

AKÝ VPLYV MÁ NA ONLINE PÔŽIČKU VÝŠKA VÁŠHO PRÍJMU?

- in Zaujímavosti
368
Komentáre vypnuté na AKÝ VPLYV MÁ NA ONLINE PÔŽIČKU VÝŠKA VÁŠHO PRÍJMU?

Mesačný príjem žiadateľa o pôžičku je jedným z hlavných kritérií pri rozhodovaní banky o schválení alebo zamietnutí žiadostí jednotlivých záujemcov. Ako teda môže váš príjem ovplyvniť vašu žiadosť o online pôžičku?

Zásadná otázka finančnej inštitúcie

Vzhľadom k tomu, že pri pôžičke vo forme osobného úveru sa nevyžaduje záruka v podobe nehnuteľnosti, je práve váš overený mesačný príjem jedným z najpodstatnejších faktorov pre banku alebo inú finančnú inštitúciu, u ktorej sa rozhodnete podať žiadosť o pôžičku. Týmto subjektom umožňuje váš príjem predvídať, či máte potenciál stať sa klientom, ktorý bude schopný svoje pôžičky v budúcnosti splácať. Je dôležité, aby bol príjem evidovaný na vašom osobnom účte, v opačnom prípade stratíte v očiach banky na dôveryhodnosti.

Mnohí ľudia sa obávajú, že ich príjem je príliš nízky a nevidia tak zmysel v podaní žiadosti, nakoľko predpokladajú, že pôžička im bude zamietnutá. Je pravdou, že čím vyššie hodnoty váš overený príjem dosahuje, tým vyššia môže byť suma, ktorú vám bude finančný subjekt ochotný požičať. S poskytnutím pôžičky sa však stretávame aj u žiadateľov s nižším príjmom, hoci v týchto prípadoch sa môže stať, že banka navrhne záujemcovi pôžičku v nižšej sume, než o akú mal pôvodne záujem.

Ponuky dostupných pôžičiek sú veľmi rôznorodé a ak hľadáte takú, ktorá čo najefektívnejšie vystihuje situáciu, v akej sa vaše financie momentálne nachádzajú, môžete sa obrátiť na praktického sprievodcu, akým je portál instacash.sk. Z pozície finančného agregátora vám priblíži a porovná ponuky, ktoré máte k dispozícii, vďaka čomu sa v nich ľahšie zorientujete.

Na čo pri pôžičkách netreba zabúdať

Majte na pamäti, že vaša potenciálna online pôžička môže byť v ohrození, ak váš príjem pochádza z práce, v ktorej nemáte uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu neurčitú alebo na pozícii ešte len začínate a nachádzate sa tak v skúšobnej dobe. V oboch prípadoch pre banku rastie riziko, že príjem nebudete dostávať dostatočne dlho k tomu, aby ste pôžičku splatili. Finančné inštitúcie berú do úvahy tiež ďalšie faktory, akými je vaše sociálne pozadie či plnoletosť. Pôžička online tak nezávisí výhradne od overeného príjmu, hoci ide o rozhodujúci prvok pri podaní vašej žiadosti.

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no