Vianočné sviatky ako šofér? Takto to prežijete

Vianočné sviatky ako šofér? Takto to prežijete

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Vianočné sviatky ako šofér? Takto to prežijete
Vianočné sviatky ako šoférVianočné sviatky ako šofér

Vianoce sú sviatkom radosti aj pokoja. Ten kto túto hlášku vymyslel zrejme nemal vodičský preukaz a nemusel sa počas sviatkov presúvať.

Vonku krásna biela krajina, darčeky dokonca tento rok nakúpené skôr ako 23.12., doma žena vyzdobila stromček a umyla okná aj bez vás. Všetko vyzerá v poriadku. Už len sa na Vianoce presunúť na aute domov. To „už len“ môže všetko nabúrať. Schválne, kedy ste sa naposledy rozčúlili za volantom viac ako počas vianočných sviatkov?

Sused štartuje novučký crossover Opel Grandland, no na Vianoce nemáme nič isté. V prvom rade si musíme uvedomiť, že budeme zrejme najskúsenejšími šoférmi, a to kamoš bol najďalej v Novom Targu na trhu. Toto je prvá vec, na ktorú musíte myslieť v súvislosti s vianočnými sviatkami. Zvýšte teda pozornosť a radšej sa dvakrát presvedčte, či vás kolega pred vami naozaj vidí a čakajte do poslednej chvíle, že vám vbehne do pruhu.

Ale nerobme zo slovenských sviatočných šoférov úplných amatérov. Nebezpečenstvo na nás čaká doslova na každom kilometri. Taká mrznúca hmla dokáže budúcoročný rozpočet riadne okresať. Ak sa teplota blíži k nule, k nehode ste bližšie ako inokedy. Dbajte na bezpečnosť a správne používanie hmloviek, nech vám na otlčených plechoch policajti do správy nemusia napísať to ich obľúbené „neprispôsobil rýchlosť vozidla stavu a povahe vozovky“…V prípade Opel Astra vám pomôžu predné svetlomety IntelliLux LED Matrix.

Vianoce majú zbližovať, všetci sa tak nejako k sebe radi tisneme. Veľa nás je doma, tlačenica v obchodoch či na námestí na víne. Za volantom ale udržujte bezpečný odstup, brzdná dráha na snehu je niekoľkokrát dlhšia! Moderné vozidlá dnes už aspoň disponujú rôznymi inovatívnymi asistenčnými systémami vodiča. Výhodou sú aj systémy automatického núdzového brzdenia pre zníženie rizika zrážky či jej závažnosti, ako napríklad pri Opel Crossland.

 

 

 

 

 

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no