Uľahčite si cestu k vlastnej firme

Uľahčite si cestu k vlastnej firme

- in Zaujímavosti
783
Komentáre vypnuté na Uľahčite si cestu k vlastnej firme

Vlastná firma láka mnohých. Netreba však za touto činnosťou vidieť len vysoké zisky, ale aj tvrdú prácu a neraz aj neistú budúcnosť. Aj tak sa odhodlaných nájde stále dostatok, ktorí to skúšajú a neraz aj naozaj uspejú.

Ak sa k nim chcete pridať, mali by ste dobre zvážiť všetky okolnosti, ktorým budete musieť čeliť. Financie sú len jednou z nich. Aj keď na začiatok často nepotrebujete veľa, istá hotovosť je predsa len výsadou. Avšak aj keď sú propagované aj pôžičky, mali by ste ich veľmi dobre zvážiť, pretože novému podnikateľovi požičia len málo bánk, a tak je neraz úrok pomerne vysoký. Vaša schopnosť splácať je však kľúčová, nechcete sa predsa dostať hneď do finančných problémov. Pripraviť sa totiž musíte aj na to, že platby niektorých faktúr budú meškať, pretože aj toto sa u našich podnikateľov stáva stále väčším „hitom“.

Oveľa viac by Vás teda malo zaujímať, kam svoje peniaze investujete a na čom môžete ušetriť. Nemalé náklady zhltne najmä prenájom. Priestor však potrebujete, no ak kamenná prevádzka ešte počká, môžete uviesť aj svoju domácu adresu. Toto nie je medzi podnikateľmi veľmi obľúbené, no prenájom je v našich mestách pomerne drahý. Avšak práve pre tento účel slúži virtuálne sídlo firmy. Toto sa zapisuje do Obchodného registra, no keďže ide najmä o korešpondenčnú adresu, je jeho cena výrazne nižšia.

Aj takúto úsporu oceníte vo svojom podnikaní a nielen na jeho začiatku. Rovnako je však dôležitá aj rýchlosť s akou sa na trhu objavíte. Ak nechcete nič odkladať, poobzerajte sa po vhodnej ready made spoločnosti na ready-made-sro.sk.

 

Foto  cooldesign / freedigitalphotos.net

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.