Takto vyzerá doprava budúcnosti v Opel

Takto vyzerá doprava budúcnosti v Opel

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Takto vyzerá doprava budúcnosti v Opel
nový Opel Astra

S rozmachom elektromobilov sa stále viac diskutuje o tom, ako bude vyzerať doprava budúcnosti. Značky prichádzajú s unikátnymi novými konceptmi a modernými technológiami. Tieto vkladajú aj do svojich súčasných modelov, vďaka čomu môžeme získať náhľad toho, ako bude v budúcnosti doprava vyzerať.

Výnimkou nie je ani Opel, ktorý nám ukazuje svoju víziu do budúcnosti aj v súčasných modeloch, akými sú napríklad Opel Grandland, Opel Crossland alebo nový Opel Astra. Ako teda bude vyzerať doprava budúcnosti v autách Opel?

Elektromobily

Už dnes badať smer, ktorým sa doprava budúcnosti vydá – elektromobily. Opel takisto nezaháľa a do svojej ponuky zahŕňa niekoľko áut v tomto prevedení. Sú to napríklad modely Corsa-e, Mokka-e a Combo-e Life, alebo rozmernejšie automobily Combo-e Cargo, Vivaro-e a Movano-e.

Doprava v budúcnosti tak bude v ideálnom prípade udržateľnejšia a šetrnejšia voči životnému prostrediu. Ide teda o náznak, že aj Opel sa vydá touto cestou, pričom vedenie spoločnosti tvrdí, že konštruktérska kompetencia, vysoká kvalita a technické inovácie ostávajú. A práve technológie sú niečím, čo nám takisto otvára dvere do budúcnosti.

Technológie budúcnosti

Jednou z najdôležitejších technológií, ktorej náznaky vidíme už dnes, je autonómne riadenie. Aj Opel prezradil, že už vyvíja svoju technológiu takéhoto riadenia a je veľmi pravdepodobné, že v doprave budúcnosti uvidíme veľa takýchto vozidiel.

Ďalšou technológiou, ktorú nájdeme už aj v dnešných modeloch, no v budúcnosti bude posunutá na ešte vyššiu úroveň, je konektivita. Vďaka nej získate nielen príjemnejší zážitok z jazdy, možnosť nabíjať si svoje zariadenia a komunikovať, ale poskytne vášmu štvorkolesovému miláčikovi spôsob, ako sledovať okolie.

Opel takisto vylepšuje svoje súčasné technológie, akými sú IntelliLux, IntelliDrive či IntelliPark. Je sa teda na čo tešiť!

 

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli