Snežné pásy k štvorkolke. Informácie, ktoré je dobré poznať

Snežné pásy k štvorkolke. Informácie, ktoré je dobré poznať

- in Nesmie vám ujsť, Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Snežné pásy k štvorkolke. Informácie, ktoré je dobré poznať
Snežné pásy k štvorkolke. Informácie, ktoré je dobré poznať

Zima nás možno ešte prekvapí a dočkáme sa poslednej snehovej nádielky. Majitelia štvorkoliek budú mať šancu vyskúšať, ako sa jazdí na štvorkolke so snežnými pásmi. Snežné pásy k štvorkolkám umožnia využívať vozidlo počas celého roka. Ich inštalácia nie je zložitá a kúpa pásov sa naozaj vyplatí. Ktoré informácie potrebujete poznať, aby ste snežné pásy dokázali využívať naplno a správne?

Štvorkolka so snežnými pásmi je výkonnejšia ako skúter

Po namontovaní snežných pásov na štvorkolku zistíte, že sa absolútne nezmenil jej výkon. Najviac zábavy si užijú majitelia športových modelov. So snežnými pásmi môžu vyskúšať skoky na štvorkolke zo záveja do záveja. Pásy rozšíria možnosti úžitkových štvorkoliek. V snehu sa vám s nimi bude lepšie prevážať krmivo alebo materiál. To, že snežné pásy sú pre štvorkolky skvelá výbava dokazuje fakt, že ich horská záchranná služba v zime nasadí na všetky štvorkolky z vozového parku. So snežnými pásmi nehrozí, že by sa stroj zaboril do snehu a nemohol by vyjsť zo závejov. Väčšia styčná plocha bude priam kĺzať po snehu. Ak máte chalupu na kopci alebo hornatý pozemok, neváhajte a k štvorkolke ihneď dokúpte snežné pásy.

Silný výkon štvorkolky v rôznom teréne

Výkon štvorkolky sa po nasadení snežných pásov nezmení. Nemôžete však očakávať, že s namontovanými snežnými pásmi štvorkolka zvládne rýchlosť ako s kolesami. Ak túžite po rýchlej jazde, kúpte si motorky alebo trojkolky. Štvorkolka ani s kolesami nie je určená na rýchlostné preteky. Po namontovaní snežných pásov je štvorkolka ešte pomalšia, ale rovnako výkonná. Znížená rýchlosť je vykompenzovaná lepšou trakciou. Vďaka zvýšenej trakcii štvorkolka bez problémov prejde cez prašan. Snežné pásy nie sú určené len na jazdu po snehu. S pásmi sa výborne jazdí po bahne, piesku a štrku. S nasadenými snežnými pásmi môžete presne ako s kolesovým systémom ťahať náklad alebo napríklad odhŕňať sneh.

Na prvú montáž pásov si vyčleňte dostatok času

Prvá montáž snežných pásov je o niečo zložitejšia ako následné inštalácie. Po prvý raz budete musieť celý systém dotiahnuť, aby na milimeter sedel. V závislosti od vašej zručnosti môže ísť o dve až tri hodiny. Odporúčame prvú montáž a zostavenie pásov nechať na profesionálov zo servisu. Ďalšie inštalácie už dokážete realizovať aj sami približne za 30 minút.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.