Aký význam má triedenie odpadu? Prečo je tak dôležité?

Aký význam má triedenie odpadu? Prečo je tak dôležité?

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Aký význam má triedenie odpadu? Prečo je tak dôležité?
Aký význam má triedenie odpadu? Prečo je tak dôležité?

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo je vôbec triedenie odpadu tak veľmi dôležité? Vo všeobecnosti má hneď niekoľko dôvod. Tiež je však potrebné vedieť, či odpad triedite správne a tak, ako by sa malo. Na to všetko sme sa pozreli bližšie.

V prípade, že chcete podporiť životné prostredie, výborným riešením je triedenie odpadu. To má veľký význam, týkajúci sa ekológie. Triedený odpad je veľmi dôležitý pre životné prostredie. V opačnom prípade by totiž vznikali skládky odpadu, kde by sa odpad recykloval dlhé roky. Napriek, keď vyhodíte v prírode odpad len tak, recyklovať sa môže aj stovky rokov. Preto na to dbajte a účte ku správnemu triedeniu aj vaše ratolesti. Ako na správne triedenie? Tipy vám prinášame v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Trieďte podľa farieb nádob

Ako nás už v škôlke učili, odpad sa triedi na základe jednotlivých farieb kontajnerov. Žltý slúži na plast, zelený na sklo a modrý na papier. Okrem iného, existujú aj nádoby na biologický a komunálny odpad. Ak si chcete byť istý, že daný odpad skutočne patrí do konkrétnej nádoby, neváhajte si prečítať na kontajneri, čo doňho platí. Čo sa však týka nádoby na papier, nemali by ste do nej vhadzovať mokrý a znečistený papier, použité plienky či hygienické potreby alebo tetrapaky. Na toto by ste si mali dávať veľký pozor.

Využívajte zberné dvory

V každej obci sa nachádzajú aj zberné dvory. Do nich môžete bezplatne zaviesť starý nábytok či batérie. Je totiž nelegálne, ak takýto odpad vyhodíte do prírody, prípadne do klasického kontajnera. Preto si na to dajte pozor. Môžete tam vyhodiť aj staré matrace, prípadne iné veci z bytu, ktoré už potrebovať nebudete. Platí to aj pre kovy. Ak máte staršie oblečenie, aj na to existuje špeciálny kontajner, prípadne ich môžete darovať niekomu, kto ich skutočne potrebuje. Častokrát aj mnohé nemocnice žiadajú o čisté plachty a obliečky. Prípadne môžete takéto veci odviesť do utúlku pre psy a spravíte tak aj dobrý skutok.

About the author

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli