Snehové reťaze – keď je počasie nevyspytateľné

Snehové reťaze – keď je počasie nevyspytateľné

- in Auto, Nesmie vám ujsť
135
Komentáre vypnuté na Snehové reťaze – keď je počasie nevyspytateľné
Snehové reťaze – keď je počasie nevyspytateľné

Zima bezpochyby prináša niektoré z najťažších jazdných podmienok vrátane dažďu, ľadu a snehu. Na rozdiel od bežných pneumatík boli zimné pneumatiky vytvorené tak, aby vydržali tieto drsné a veľakrát až extrémne podmienky. Pneumatiky pre jazdu na snehu majú hlboký dezén a špeciálny vzor, ​​ktorý poskytuje extra priľnavosť a trakciu.

Čo ste o zimných pneumatikách nevedeli

Aj keď dokážu zimné pneumatiky odolať snehu, ešte lepšie dokážu ovládnuť chlad. Gumová formulácia pre jazdu na snehu im umožňuje zostať flexibilnými aj pri najnižších teplotách, čo pomáha zaistiť optimálny výkon na snehu i na ľade. To je užitočné najmä vtedy, keď sa snažíte spomaliť alebo prudšie zastaviť na zľadovatej ceste. Silné sneženie a zľadovatené cesty niekedy sťažujú zastavenie vozidla, a práve zimné pneu pomôžu zlepšiť brzdný systém vozidla v zimných podmienkach.

Kedy musím použiť snehové reťaze?

Možno ste už počuli, že niektorí vodiči kupujú iba dve pneumatiky, napríklad dve predné pneumatiky pre vozidlo s pohonom predných kolies. Pri jazde na snehu si však zrejme želáte, aby sa všetky štyri pneumatiky „zmocnili“ cesty, a teda vám poskytli komfortnú a predovšetkým bezpečnú jazdu. Nie vždy vám však postačia pneumatiky, keďže najmä vo vysokohorských oblastiach budete musieť siahnuť po snehových reťaziach. Snehové reťaze, resp. reťaze na suv 4×4 sa vyznačujú inovatívnym profilom drážok, ktoré zaručujú dobrú trakciu a spoľahlivosť jazdy na zasneženej vozovke. Okrem toho sa nemusíte obávať, že by vám reťaze poškodili ráfiky, keďže sú vyrobené s ohľadom na precíznu kvalitu zameranú na každý detail. Reťaze na dodávky, ale tiež úžitkové vozidlá sú nevyhnutnosťou pre všetkých tých, ktorí jazdia po nebezpečných až extrémne náročných vozovkách, najmä počas sychravého zimného obdobia, kedy je počasie nevyspytateľné.

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no