Porovnanie elektrickej kolobežky a e-biku

Porovnanie elektrickej kolobežky a e-biku

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Porovnanie elektrickej kolobežky a e-biku

Dopravné prostriedky s elektrickým pohonom sú v mestách vidieť na každom kroku. Kto nemá na elektrické auto, nevlastní garáž a nechce sa trápiť v kolónach alebo s parkovaním, ten dá prednosť elektrickej kolobežke alebo bicyklu. Dilema môže nastať pri rozhodovaní, či vám lepšie poslúži e-bike, alebo máte kúpiť kolobežku. Poďme spoločne túto dilemu rozlúsknuť.

Komfort počas jazdy

S ohľadom na komfort jazdy jasne vyhráva elektrický bicykel. Sedíte na pohodlnom sedle, šliapete do pedálov a lepšie sa vám udržiava balans. Mladšie ročníky síce ocenia manévrovanie s elektrickou kolobežkou, ale všetci ostatní by mali dať prednosť bicyklu s pohonom. Kolobežka nemá sedadlo a je na ovládanie oveľa náročnejšia. Keď hľadáte dopravný prostriedok do mesta, s ktorým chcete chodiť do práce, bicykel bude lepšia voľba.

Skladnosť po jazde

V skladnosti samozrejme vyhráva elektrická kolobežka. Je oveľa menšia a tiež ľahšia ako elektrický bicykel. Keď chcete striedať jazdu po meste s prepravou v autobuse, jasne vyhráva elektrická kolobežka. Dá sa zložiť a niesť v ruke ako kufrík. Existujú síce varianty elektrických bicyklov, ktoré sa tiež skladajú, ale vždy budú po zložení o niečo väčšie a hlavne ťažšie ako kolobežky.

Prevážanie nákladu

Dostávame sa k bodu, v ktorom je favorit opäť bicykel. Na riadidlá alebo na nosiče sa dá upevniť brašna a tašky. Mestské elektrické bicykle mávajú už od výrobcu pred riadidlami alebo na zadnom kolese rôzne veľké košíky. Do práce si môžete zobrať obed, notebook, oblečenie na prezlečenie. Po práci s bicyklom skočíte na nákup. S elektrickou kolobežkou by ste takéto možnosti nemali.

Dojazd a rýchlosť

Niektoré elektrické bicykle majú dojazd vyše 150 km. Takýto dojazd nemá žiadna elektrická kolobežka. Na druhej strane sa s kolobežkou lepšie jazdí medzi autami alebo v menších uličkách. Rýchlosť závisí od mnohých faktorov, ale kolobežka i bicykle sú v tomto bode na jednej rovine. Pozor však na to, že pre prostriedky jazdiace nad 25 km/h potrebujete vodičské oprávnenie.

Možnosti jazdenia

Existujú kolobežky, ktoré dokážu jazdiť aj v lese, ale nie sú určené na dlhé trasy. Keď radi jazdíte v horách, elektrický horský bicykel je vašou jedinou možnosťou. Podobne je na tom jazdenie po cestách alebo jazdenie na dlhšie vzdialenosti. Elektrické bicykle na inSPORTline nájdete v prevedeniach do každého terénu.

Zhrnutie:

Na jazdenie po meste a zábavu kúpte elektrickú kolobežku. Na dlhšie jazdenie, na nákupy a výlety jednoznačne odporúčame elektrický bicykel.

 

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.