Peugeot 508 SW – auto pre manažérov

Peugeot 508 SW – auto pre manažérov

- in Auto
2475
Komentáre vypnuté na Peugeot 508 SW – auto pre manažérov

Peugeot-508-SW

Už na prvý pohľad je azda všetkým jasné, že Peugeot chce upútať týmto vozidlom najmä firmy a jednotlivých manažérov, ktorí hľadajú kvalitné, priestranné a dobre vybavené vozidlo na služobné cesty. Už to nie je ten Peugeot, ktorý akosi nezapadal do firemnej CI, ale je to auto, ktoré charakterizujeme ako reprezentatívne a odrážajúce energickosť, dynamiku a chuť robiť veci inak.

508 SW je slušný kombík, ktorý je na svoje rozmery a váhu (skoro 2 tony) skutočne perfektné vozidlo s výbornými jazdnými vlastnosťami. Tie sú však závislé na výbere výbavy a motora, ktorý dodáva autu potrebné konské sily. Najlepšou výbavou je prémiová GT a najsilnejším motorom je diesel s 204 koňmi, ktorý je však pomerne úsporný na svoju veľkosť a dynamiku. Vypýta si v bežnom režime kombinovane 7-8 litrov, pri jazde mimo mesto či po diaľnici sa však dostanete aj na nižšie hodnoty.

Ťažko povedať, kde tento model zaradiť. Zrejme bude mať však konkurenciu u áut, ako je napríklad VW Passat či Škoda Octavia, ktoré sú medzi firmami najrozšírenejšie. V čom im bude 508 SW môcť konkurovať? Určite veľmi úspornými a dobre pracujúcimi svetlami s LED technológiou, či počas tmy natáčacími xenónmi. Veľmi čistá a jemná palubná doska zasa pôsobí jednoducho na ovládanie a svojím vzhľadom sa približuje dizajnu paluboviek VW či Škoda. To rozhodne treba len oceniť. Už pri príchode do auta Vás prekvapí veľký „head-up“ display, ktorý veľmi hodnoverne zobrazuje farby a ovládate na ňom takmer všetko. Štartovanie je bez pomoci kľúča, taktiež aj odomykanie a zamykanie. Parkovací asistent Vám napomôže neoškrieť lak a panoramatickú strechu si vychutnáte vo dne i v noci. 

Kombi je však predovšetkým o priestore, ktorého je tu viac ako dosť. 660 – litrový batožinový priestor a dostatok miesta aj pre vyšších pasažierov vzadu sú rozhodne atribúty, ktoré oceníte. Auto tiež dobre vyzerá na 19-palcových diskoch, ktoré dokážu tlmiť nerovnosti, aj keď niektorí pravdepodobne radšej zvolia menší rozmer. V zásade je to však veľmi vydarené auto, ktoré poteší svojimi vlastnosťami.

Zdroj: style.hnonline.sk

Foto: icarreview.com

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.