Na čo sa pripraviť pred jazdou počas letných dní?

Na čo sa pripraviť pred jazdou počas letných dní?

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Na čo sa pripraviť pred jazdou počas letných dní?
Na čo sa pripraviť pred jazdou počas letných dní?Na čo sa pripraviť pred jazdou počas letných dní?

Vedeli ste o tom, že jazda autom počas horúcich letných dní môže byť veľa krát riziková? Vo všeobecnosti treba dodržiavať základné pravidlá, vďaka ktorým sa do cieľa dostanete bezpečne a komfortne zároveň. Na čo teda netreba zabúdať?

Ako na bezpečnú jazdu v lete?

Vedeli ste, že čelné sklo podporuje celkovú konštrukciu vozidla a zároveň eliminuje riziko vzniku nebezpečenstva počas nepredvídaných udalostí? Pre bezpečnú jazdu sa uistite, že ste vymenili alebo opravili čelné sklo (ak je to samozrejme potrebné), a to najmä vtedy, ak cestujete na dlhšie trasy. V lete by ste mali skontrolovať tiež stierače, a to predovšetkým to, či fungujú správne a nie sú prasknuté. Prasknuté stierače totiž zanechávajú na skle šmuhy, ba dokonca môžu čelné sklo poškrabať a tým znehodnotiť. Na čo netreba zabúdať je fakt, že svetlomety sú najdôležitejšou súčasťou vozidla, keďže najmä v noci ponúkajú jasný výhľad na cestu pred vami. Vlhkosť a dážď však zahmlievajú svetlomety, čo vodičovi sťažuje výhľad na premávku. Viditeľnosť cesty pred vami je najdôležitejším faktorom pre bezpečnú jazdu. Meteostanica je malý a praktický prístroj, vďaka ktorému budete denno-denne informovaní o aktuálnom počasí, pravdepodobnosti búrok a zrážok, UV indexe či úrovne oblačnosti. Pred akoukoľvek jazdou je teda vhodné informovať sa práve o počasí, keďže aj tento aspekt vo veľkej miere ovplyvňuje bezpečnosť vašej jazdy.

Pomôcka pre vodičov, turistov i záhradkárov

Výhodou je, že meteostanice sú skvelým pomocníkom nielen pre vodičov, ale tiež záhradkárov, turistov či rodiny s deťmi, ktoré chcú tráviť voľný čas v prírode. Domáca meteostanica poskytuje užitočné informácie o počasí, vlhkosti vzduchu, kvalite ovzdušia i rýchlosti a smere vetra. Ide teda o inteligentný prístroj, ktorý má všestranné využitie a zároveň slúži aj ako bytový doplnok. Internetový obchod meteostanice.sk ponúka široký výber domácich meteostaníc za najlepšie ceny na trhu!

 

 

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.