Kúpou auta Vaše výdavky nekončia

Kúpou auta Vaše výdavky nekončia

- in Auto
1003
Komentáre vypnuté na Kúpou auta Vaše výdavky nekončia

Predstaviť si život bez auta je dnes už asi vo väčšine rodín nemysliteľné. Zvykli sme si na toto pohodlie aj jednoduchú prepravu do práce, za zábavou, prípadne za letným oddychom. Vlastné auto teda ponúka pohodlie aj komfort, ktorý ocení nielen jednotlivec, ale najmä rodina s deťmi.

Cestovanie tak nemusí byť ani pre Vás problém, no vysporiadať sa musíme s množstvom áut na našich cestách. Najmä do práce, ak môžete využiť tú možnosť, by bolo lepšie zvoliť hromadnú dopravu, prípadne sa dovážať s kolegami. Takto by ste šetrili svoje peniaze a z premávky by značne ubudlo áut. Na toto však s vlastným autom veľmi často zabúdame a už si život bez neho ani nevieme predstaviť.

Auto sa tak stalo súčasťou väčšiny rodín, no jeho kúpa vyžaduje dobré zváženie. Váš rozpočet totiž musí byť schopní zvládnuť aj ďalšieho člena rodiny – auto. Jeho prevádzka nie je len o plnej nádrži. Kúpna cena je jedna vec, peniaze však budete potrebovať aj na jeho prihlásenie do evidencie a netreba zabúdať ani na poistenie. Povinné zmluvné poistenie vyplýva zo zákona, tomu sa nevyhnete. Ak ide však o nové auto, je dobré zvážiť aj to havarijné. Mesačne si tak aj Vaše auto môže vypýtať väčšiu sumu, ako ste pôvodne plánovali. S tým treba rátať, aby ste ho nemuseli mať len na parkovisku.

Najväčším výdavkom je však jeho kúpa. Nie každý má našetrenú dostatočnú hotovosť, no aj v tomto prípade môžete využiť jednu z množstva dostupných pôžičiek. K výdavkom na auto si však treba pripočítať aj mesačnú splátku požičanej sumy.

 

Foto Salvatore Vuono / freedigitalphotos.net

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.