Kúpa použitého iPhonu je ako kúpa jazdeného auta – oplatí sa?

Kúpa použitého iPhonu je ako kúpa jazdeného auta – oplatí sa?

- in Zaujímavosti
619
Komentáre vypnuté na Kúpa použitého iPhonu je ako kúpa jazdeného auta – oplatí sa?

Ste fanúšikovia jazdených áut? Prečo potom nevyužiť aj výhodnú možnosť kúpy použitého iPhonu? Poradíme vám, ako vybrať dobrý kus a ako vyzerá solídny iPhone bazár!

Popularita kúpy jazdených áut na Slovensku je už dlhodobo veľká. Nie len preto, že často nemáme peniaze na to, aby sme si kúpili dobré nové auto. Jazdené autá prinášajú mnoho výhod, ktoré pri nových autách jednoducho nezískate. Kým za 15 000 eur si môžete vyberať z celkom veľkej ponuky nových áut rôznych kategórií, zväčša sa bude jednať o malé mestské autá alebo základné modely väčších áut. Za svoje peniaze tak dostanete síce nové a voňavé auto, avšak s nízkou výbavou. Navyše, už len tým, že opustíte areál predajne, stratí auto niekoľko stoviek eur svojej hodnoty. Z finančného hľadiska tak takáto kúpa nie je veľmi výhodná. Za 15 000 eur si však môžete nájsť jazdené auto s malým počtom kilometrov vo veľmi dobrom stave, ktoré ešte pred 3 rokmi malo cenu 40 000 eur. A to už je iná bomba. Prečo vlastne spomíname tento príklad? Tento istý princíp totiž funguje aj pri mobilných telefónoch. Mnoho ľudí však možnosť kúpy mierne použitého telefónu vôbec nezvažuje, čo je rozhodne veľká škoda.

Veľa muziky za málo peňazí

iPhone je telefón, ktorý by sme snáď najlepšie mohli prirovnať k športovému autu. Športové auto je drahé, perfektne vyzerá a má veľmi silný image. Napriek tomu, že je celkom nepraktické, aj tak si ho kúpite. Kupujete ho totiž nie preto, že ho potrebujete, ale preto, že ho chcete. A to isté platí aj pre iPhone. Mobily iPhone vyzerajú perfektne, vyrobené sú z prémiových materiálov a majú veľmi silný image. Po technickej stránke zas prinášajú riešenia a technológie, ktoré ich vyšvihujú na svetovú špičku medzi mobilnými telefónmi. Len veľmi málo ľudí, ktorí niekedy v živote vlastnili iPhone, sa niekedy vráti späť k Androidu. A to asi hovorí za všetko. Väčšina hejterov, ktorí na iPhone neustále nadávajú, nikdy s takýmto telefónom nežila a nemala možnosť porovnať si ho zoči-voči telefónu s operačným systémom Android. Tak ako športové auto, aj iPhone je veľmi drahý. A vy ho veľmi chcete. Čo spravíte, ak chcete športové auto, ale nemáte veľa peňazí? Predsa pôjdete do bazáru a kúpite si jazdené! Prečo tak tento istý postup nevyužiť aj pri kúpe iPhonu?

Pozor na zlé kusy

Tak, ako pri každej inej použitej veci, aj pri použitom iPhone môžete nájsť dobré a zlé kusy. Tu však prichádza menší problém. Pod zlými kusmi totiž nemyslíme kusy v zlom stave, ale niečo oveľa horšie. Na trhu sa pohybuje pomerne veľké množstvo rôznych čínskych napodobenín iPhonov, prípadne iPhonov, ktoré boli rozobraté a súčiastky v nich nahradené lacnými čínskymi náhradami. S takými telefónmi rozhodne nechcete prísť do styku. Je to však veľmi náročné, keďže takéto zlé kusy často nerozoznáte od originálu. Špeciálne, ak sa v iPhonoch veľmi nevyznáte. Ak teda chcete kúpiť napríklad použitý iPhone SE, treba nájsť taký iPhone SE Bazoš, pri ktorom budete mať úplnú istotu, že vás nepodvedie a kúpite si skutočne originálny použitý iPhone.

E-shop, ktorý nesklame

Nájsť dobrý iPhone bazár môže byť náročné, my však pre vás máme jeden zaručený tip – e-shop mp3.sk. Nemusíte hľadať žiadny iný iPhone 5s Bazoš, v bazári na e-shope mp3.sk nájdete všetky iPhone modely za skvelé ceny. Okrem toho tu nájdete aj rôzne príslušenstvo, napríklad držiak do auta. Čo je však dôležité, bazár mp3.sk ponúka len originálne, profesionálne skontrolované a stopercentne funkčné iPhony. Pri každom telefóne je uvedený stav, vopred tak viete, do čoho idete, na každý telefón dostávate 12 mesačnú záruku. Môžete si tak byť istý, že váš použitý iPhone bude originálny, plne funkčný a bude vám dlho a spoľahlivo slúžiť.

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.