Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?
Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už ich spôsobil nepozorný vodič na parkovisku, krupobitie, alebo dokonca vandalizmus na aute, ich oprava môže byť nečakaným zásahom do peňaženky. Ak chcete ušetriť, vyberte si správnu metódu, ktorá preliačiny odstráni a bude finančne najvýhodnejšia.

Ako vybrať metódu na opravu preliačin?

Všetky preliačiny na aute, ak ich spôsobil vandalizmus alebo počasie, je možné opraviť. Cena opravy preliačiny môže výrazne ovplyvniť vaše rozhodnutie, ktorú metódu zvoliť. Niektoré metódy sú časovo náročnejšie a vyžadujú viac materiálu, čo sa odráža na ich vyššej cene. Iné metódy sú rýchlejšie a efektívnejšie i cenovo dostupnejšie. Pozor na dodatočné náklady, napríklad lakovanie. Vopred si overte, čo všetko vami vybraná oprava zahŕňa.

Porovnanie metód opravy preliačin a ich ceny

Oprava lakovaním

Táto metóda je najstaršia a najznámejšia. Zahŕňa vyklepanie preliačiny, tmelenie, brúsenie a lakovanie. Je vhodná pre väčšie a hlbšie preliačiny, ale je aj najdrahšia. Cena sa môže pohybovať od niekoľko stoviek až po tisíce eur v závislosti od rozsahu poškodenia a typu vozidla.

PDR oprava

PDR metóda využíva špeciálne nástroje na vytiahnutie preliačiny z vnútornej strany karosérie. Je šetrnejšia k laku ako tradičná oprava, ale nie je vhodná pre všetky typy preliačin. Cena je zvyčajne nižšia ako pri tradičnej oprave. PDR je tiež najrýchlejšia metóda opravy preliačin. Cena sa pohybuje od niekoľkých desiatok eur za menšie preliačiny až po niekoľko stoviek eur za väčšie a zložitejšie poškodenia alebo za veľké množstvo preliačin po krupobití.

Prečo je PDR metóda cenovo najvýhodnejšia?

PDR metóda je cenovo najvýhodnejšia z niekoľkých dôvodov:

  • Nevyžaduje lakovanie: Na rozdiel od tradičnej opravy, PDR nevyžaduje lakovanie, čo výrazne znižuje náklady.
  • Je rýchlejšia: PDR oprava je zvyčajne rýchlejšia ako tradičná oprava, šetrí čas a peniaze.
  • Je šetrnejšia: PDR je najšetrnejšia metóda k laku a karosérii, zachováva hodnotu vášho vozidla.

Kedy je PDR metóda vhodná na opravu preliačiny?

PDR metóda je vhodná pre menšie a stredne veľké preliačiny, ktoré nepoškodili lak. Je ideálna pre preliačiny, ktoré spôsobil vandalizmus na aute, krupobitie i drobné nehody. Ak si nie ste istí, aký typ preliačiny sa nachádza na karosérii, oslovte špecializovaný servis.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

About the author

You may also like

Strešné boxy – zamerané na veľkosť a materiál boxov

Strešné boxy sú neoceniteľným doplnkom pre všetkých, ktorí