Hyundai i30 Fastback N: Sila a elegancia v jednom

Hyundai i30 Fastback N: Sila a elegancia v jednom

- in Auto
449
Komentáre vypnuté na Hyundai i30 Fastback N: Sila a elegancia v jednom

Koncom roku 2017 predstavil Hyundai hatchback i30 N a hneď zožal veľký úspech. Však len v prvej polovici tohto roka sa na Európskom trhu predalo takmer 3000 kusov, čo predčilo očakávania aj samotnej automobilky.

Do rodiny N túto jeseň prichádza ďalšia verzia a to model i30 Fastback N. Kórejská automobilka od neho očakáva minimálne taký úspech, ako zažil už spomínaný hatchback i30 N.

Už na prvý pohľad si môžeme u modelu i30 Fastback N všimnúť elegantné krivky, no pochváliť sa môže aj interiérom a má čo ukázať aj pod kapotou.

V interiéri si môžeme všimnúť napríklad volant s červeným prešívaním a v podobnom duchu sa nesú i sedadlá a riadiaca páka. Model i30 Fastback N zaujme najmä svojim športovým duchom a elegantným dizajnom, no má i svoju praktickú stránku. Batožinový priestor má objem 450 litrov v klasickom rozložení sedadiel a až 1351 litrov po sklopení zadných sedadiel. Na športový Fastback to teda vôbec nie je zlé. Zákazníci budú mať na výber z piatich farebných odtieňov a to sú konkrétne: Clean Slate, Polar White, Performance Blue, Phantom Black a Micron Gray.

Z vonkajšej strany nás na prvý pohľad zaujal zadný nárazník s trojuholníkovým svetlom, či spojler, ktorý sa nachádza na veku kufra. Vyzdvihnúť však musíme aj celkový dizajn vozidla.

Čo sa týka pohonných jednotiek, tak zákazníci budú mať na výber 2-litrový turbom prepĺňaný benzínový motor s výkonmi 184 kW (250 k) a 202 kW (275 k). Obe verzie motora dosahujú krútiaci moment 353 Nm a maximálnu rýchlosť 250 km/h. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne auto so štandardným motorom za 6,4 s, s výkonnejším už za 6,1 s. Nový i30 Fastback N ponúka aj systém N Grin Control, vďaka ktorému si môže zákazník vyberať až z piatich jazdných režimov – Eco, Normal, Sport, N a N Custom.

Premiéru má i30 Fastback na tohtoročnom autosalóne v Paríži, no automobilka Hyundai sa ešte predtým rozhodla urobiť tomuto modelu patričnú reklamu. Za volant tohto vozidla totiž posadila dvoch jazdcov Hyundai Motorsport. Sú to Thierry Neuvill a Gabriel Tarquini, ktorí sa vydali z Ríma do Paríža a túto cestu zajazdili za neuveriteľných 8 minút 18 sekúnd a 49 stotín. Ak sa vám to nezdá, tak to je správne, pretože nejde o významné Európske metropoly, ale o dedinky v Dánsku, ktoré nesú rovnaký názov.

Predpokladá sa, že i30 Fastback N sa stane vážnym konkurentom pre Škodu Octaviu RS. Na porovnanie týchto dvoch áut si však budeme musieť ešte počkať. Tak isto si počkáme aj na cenu, či dátum začiatku predaja.

 

Zdroj: Hyundai

 

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no