GPS kamerové systémy v zamestnaní

GPS kamerové systémy v zamestnaní

- in Nesmie vám ujsť
623
Komentáre vypnuté na GPS kamerové systémy v zamestnaní

Kamerové systémy sú čoraz populárnejšie, pretože dokážu odhaliť nezodpovednosť druhých a pomôcť pri objasňovaní príčin dopravných nehôd. Firmy, ktoré zamestnávajú šoférov, si však moderné GPS kamerové systémy nevedia vynachváliť aj z iných dôvodov.

Kamerový systém ako čierna skrinka

Aj tomu najlepšiemu šoférovi na svete sa už aspoň raz stalo, že musel riešiť poistnú udalosť. Či ju zapríčinil sám alebo bol na vine niekto druhý, nikdy to nie je nič príjemné. Najmä nie vtedy, ak pri tom šoku zabudne na pár dôležitých detailov usvedčujúcich vinníka alebo ak mu v poisťovni začnú robiť problémy.

Pri dopravných nehodách má väčšinou každý svoju vlastnú pravdu. Tomu sa dá vyhnúť využívaním GPS kamerových systémov, ktoré majú svoje opodstatnenie aj vo firemných vozidlách. Keďže vedú videozáznam z ciest, figurujú ako čierna skrinka. Pri vyšetrovaní akéhokoľvek prípadu, dopravnej nehody alebo napríklad pri prepade auta poskytnú všetky dôležité informácie týkajúce sa polohy vozidla a situácie v jeho okolí.

GPS kamerové systémy sa teda postarajú o dôkazový materiál, ktorý prinesie odpovede na všetky otázky, a aj na to, či bol na vine práve šofér vašej firmy alebo či zlyhala technika. Špeciálna kamera do auta a aplikácia na mobil alebo tablet sa postarajú o to, aby ste sa prostredníctvom internetového pripojenia dostali k záznamu, čím sa zabezpečí, že sa nikdy nestratí.

Pod kontrolou vozidlo aj zamestnanec

Šikovné autokamery natáčajú záznam vo Full HD kvalite vysokokvalitným širokouhlým objektívom a záznam ukladajú na pamäťovú kartu. Pokiaľ vaša firma vlastní služobné vozidlá, GPS kamerové systémy sa naozaj oplatí využiť, pretože vás informujú o spôsobe jazdy vašich šoférov, príp. o tom, či vozidlá nevyužívajú na osobné účely.

Vďaka autokamere vždy viete, kde sa vaši zamestnanci nachádzajú, a oni sú si zasa vedomí toho, že sa majú správať zodpovedne. Koniec koncov, nielen zodpovedne, ale aj slušne, pretože GPS kamerové systémy sú obdarené mikrofónom. Môžete tak napríklad ľahko sledovať ich správanie voči klientom, povedzme pri doručovaní zásielok.

Výsledkom bude racionálnejšie správanie vodičov, úcta k firemnému majetku a osobám, s ktorými prichádzajú do kontaktu, ale takisto rýchle riešenie všetkých nečakaných situácií. Ak by ste sa štýlu jazdy vašich šoférov chceli venovať detailnejšie, záznam si viete jednoducho uložiť do počítača. Na pamäťovej karte sa po čase staré záznamy nahradia novšími, a tak si ich môžete archivovať.

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.