Čo všetko môže odhaliť pravidelná servisná prehliadka vášho auta?

Čo všetko môže odhaliť pravidelná servisná prehliadka vášho auta?

- in Auto
2760
Komentáre vypnuté na Čo všetko môže odhaliť pravidelná servisná prehliadka vášho auta?

Chcete sa na svojom aute voziť čo najdlhšie a bez akýchkoľvek problémov na cestách? Venujte mu dostatočnú pozornosť a nezanedbávajte starostlivosť o jeho technický stav. Pretože len plne funkčné auto dokáže byť maximálne spoľahlivé a zabezpečiť vám tisícky šťastných kilometrov. Nechajte si vaše auto pravidelne kontrolovať v špecializovanom servise, kde dokážu včas napraviť všetky nedostatky a predĺžiť tak životnosť automobilu. Čo všetko dokážu odhaliť servisné prehliadky vozidiel?

pozarucny-servis-vozidiel-todos.sk

Kompletné zhodnotenie stavu vozidla

Poctivý šofér a majiteľ auta nenavštevuje autoservis len v prípade, že auto potrebuje nutnú opravu. Vždy po odjazdení predpísaného počtu kilometrov by mal s autom absolvovať pravidelnú prehliadku, ktorá je zameraná na kontrolu kompletného technického stavu. Auto je prehliadnuté naozaj po všetkých smeroch, a preto takáto návšteva autoservisu vyrieši aj jeho skryté nedostatky.

V servise vám ako prvé skontrolujú podvozok. Tento úkon dokáže odhaliť prípadné poškodenia podvozkových dielcov, ložísk kolies, čapov riadenia, či prípadné netesnosti v sústave tlmičov, ktoré môžu výrazne zhoršovať komfort z jazdy, ale byť aj dôvodom vyššieho opotrebovania ostatných súčastí automobilu. Servis vozidiel skontroluje a vykoná správne nastavenie geometrie vozidla, ktorá je dôležitá pre stabilitu na ceste a zníženie opotrebovanie pneumatík. Prehliadka sa zameriava aj na zhodnotenie stavu brzdových doštičiek, tesnosti brzdového systému a jeho celkového stavu, vďaka čomu sa zvýši vaša bezpečnosť pri jazde.

Dôležitý servis motora

Servisná kontrola však zahŕňa aj starostlivosť o samotný motor. Samozrejmosťou je výmena oleja, zhodnotenie stavu palivovej sústavy a najmä rozvodového remeňa. Ak je už opotrebovaný, mohol by sa kedykoľvek roztrhnúť, čo by vám na ceste mohlo spôsobiť vážne komplikácie. Zároveň môže prehliadka odhaliť poruchy alternátora, palivového čerpadla či výfukového potrubia potrebného pre správne odvádzanie splodín.

Nezabúdajte na pozáručný servis

Ak vášmu autu skončila záručná doba, počas ktorej boli servisné prehliadky povinné, buďte aj naďalej zodpovedný a venujte mu kvalitný pozáručný servis. Takúto prehliadku však môžete využiť aj pred kontrolami STK či emisií, pričom bezchybný stav vášho vozidla zabezpečí, že nimi prejde úplne bez problémov.

 

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už