Ako postupovať pri výbere garážovej brány

Ako postupovať pri výbere garážovej brány

- in Zaujímavosti
1174
Komentáre vypnuté na Ako postupovať pri výbere garážovej brány

garazova brana

Ak sa chystáte kúpiť novú garážovú bránu, čaká Vás neľahké rozhodovanie. Výber je totiž široký. A bude iba na Vás, akú farbu, materiály či technologické výdobytky si vyberiete. Sú lepšie brány z dreva alebo z kovu? Chcete bránu s bezpečnostnými senzormi? Aj keď sa musíte v konečnom dôsledku rozhodnúť sami, pokúsime sa Vám to trochu uľahčiť. 

Dôležité je prostredie, ale aj poloha

Garážové brány by mali spĺňať aj estetickú funkciu, takže, ak je garáž súčasťou domu (alebo stojí v jeho blízkosti), treba brať do úvahy farbu fasády, žalúzie, rolety a celkový vzhľad stavby.  

Zvoľte správny materiál

Veľa ľudí uprednostňuje drevenú bránu. Niet divu, veď je krásna a pôsobí prirodzene, avšak, musíte si uvedomiť aj jej mínusy. Vyžaduje si pravidelnú starostlivosť, obnovovanie farby a lakovanie. Navyše, cena takejto brány je o niečo vyššia než pri iných štandardných typoch. 

Oceľové alebo hliníkové brány sú zase odolné voči extrémnym klimatickým podmienkam, ale aj zlodejom, ktorí by sa chceli do garáže vlámať. Dajú sa ľahko premaľovať, ich nevýhodou je ale tepelná vodivosť.

Bezpečná a pohodlná

Diaľkové ovládanie je bežné, ale pokročilejšie brány  je možné ovládať aj počítačom, mobilom, alebo majú zabudovaný časovač.

Bezpečnosť by takisto mala byť samozrejmosťou. Okrem pohodlného ovládania brány je práve toto prvoradý aspekt. Brána by mala disponovať špeciálnymi senzormi, ktoré dokážu spozorovať prekážku a v prípade potreby bránu zastaviť. Toto opatrenie je užitočné najmä v domácnostiach s malými deťmi.

Priemyselné brány

Ak vlastníte autoservis, umývaciu linku alebo výrobnú halu, najvhodnejšou alternatívou sú automatické priemyselné brány. Získate nimi rýchle a bezpečné otváranie i uzatváranie vjazdov, na ktoré sa môžete stopercentne spoľahnúť. 

Zdroj: Automoto.cas.sk

Foto: sundevilgaragedoorsaz.com

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už