Ako kuny môžu poškodiť vaše vozidlo?

Ako kuny môžu poškodiť vaše vozidlo?

- in Nesmie vám ujsť, Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Ako kuny môžu poškodiť vaše vozidlo?
Ako kuny môžu poškodiť vaše vozidlo?

Prečo je potrebné chrániť svoje auto pred kunami? Na jar, v období párenia, ale aj v lete bojujú samce o územie. Najmä v tomto období kuny čoraz častejšie „značkujú“ svoje teritórium, čo sa nie vždy vyplatí. Problém je, ak kuna zacíti pach inej kuny na vašom vozidle či v motorovom priestore, následne sa nahnevá a spôsobí nemalú škodu. V dôsledku toho obhrýza káble, a teda znehodnocuje dané auto. Okrem izolačných materiálov môže kuna poškodiť zapaľovacie káble, hadičky chladiacej kvapaliny či brzdy.

Vozidlo po útoku kunou treba vyčistiť!

Jedna vec je však obzvlášť dôležitá, a to, že po každom útoku kuny na vozidlo treba vyčistiť motorový priestor, aby sa z neho odstránil pach zvieraťa. V opačnom prípade oprava síce odstráni následky, no problém s kunami sa s vysokou pravdepodobnosťou bude opakovať.

Ako viem, že moje vozidlo napadla kuna?

Medzi najčastejšie príznaky útoku kuny na vozidlo patria:

  • Únik chladiacej kvapaliny,
  • Motor odmieta naštartovať z dôvodu prerezaného zapaľovacieho kábla,
  • Trojuholníkové stopy uhryznutia,
  • Odtlačky labiek alebo kúsky srsti v motorovom priestore,
  • Zápach fekálií pod kapotou.

Ako sa zbavím týchto škodcov efektívne a humánne zároveň?

Deramax je ultrazvukový odpudzovač kún a hlodavcov, ktorý má podobu špeciálneho systému odrazu zvukových vĺn. Tento odpudzovač kún s jednoduchou inštaláciou produkuje hladinu hluku, ktorá je mimoriadne hlasná pre citlivý sluch týchto zvierat – kuny, hraboše, myši.

Ideálnym pomocníkom do nejednej domácnosti je nielen odpudzovač škodcov, ale tiež meteostanica na domáce použitie, ktorá zobrazuje údaje nielen o aktuálnej predpovedi počasia, ale tiež znečistení ovzdušia, UV indexe, rosnom bode či západe a východe slnka. Poteší nejedného nadšenca najnovších technológií, ale tiež všetkých tých, ktorí radi plánujú a milujú aktívny život.

 

About the author

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.