Zima je za dverami. Ako zazimovať vašu motorku

Zima je za dverami. Ako zazimovať vašu motorku

- in Nesmie vám ujsť
0
Komentáre vypnuté na Zima je za dverami. Ako zazimovať vašu motorku

Zostáva už len pár týždňov do zimy a je na čase myslieť na správne zazimovanie vášho dvojkolesového tátoša. Pripravte svoju motorku na zimný spánok. Motorka sa vám na jar odvďačí super kondíciou a stovkami bezproblémových kilometrov. Ponúkame vám zopár rád ako sa o motocykel pred zimou postarať.

Nezabudnite na návštevu servisu a údržbu batérie

Pred zimou je vhodné navštíviť servis a nechať svoju motorku skontrolovať. Dôležitá je výmena oleja, filtra, kontrola tlmičov a bŕzd. Následne doplňte do motorky dostatok paliva. Na zimu je potrebné naplniť nádrž až po hrdlo, aby ste zabránili jej korózii. Podobne sa zachovajte aj k batérií. Dobite ju na maximum. Ak nevlastníte udržiavaciu nabíjačku batérií, raz za mesiac ju budete musieť dobiť. Najlepšie je držať batériu v suchom prostredí pri teplote okolo 10 °C.

Ani špinavé oblečenie nedávate do skrine

Vaše moto topánky, kombinéza i motorka si pred zimným spánkom zaslúžia poriadnu očistu. Po dlhej motorkárskej sezóne je motorka celkom iste silne znečistená. Vďaka vyčisteniu zabránite korózii a degenerácii častí motorky. Na umytie použite motokozmetiku určenú pre motorky. Vyhýbajte sa prípravkom, ktoré obsahujú rozpúšťadla alebo abrazívne časti. Na záver čistenia ošetrite povrch prostriedkami proti prachu. Pri tejto kompletnej údržbe zároveň premažte zámky, lanká a reťaze. Vďaka tomu zabránite vytváraniu hrdze na kovových častiach. Venujte pozornosť aj uvoľneným skrutkám a skrytým poškodeniam.

Reťaz a pneumatiky potrebujú maximálnu starostlivosť

Reťaz nesmie voľne visieť, mala by byť povolená okolo 30 mm. Riaďte sa pokynmi uvedenými od výrobcu. Veľkú pozornosť venujte pneumatikám. Zbavte ich všetkých nečistôt, hlavne asfaltu a drobných kamienkov. Pneumatiky dofúkajte na maximálny možný tlak. Poškodeniu pneumatík zabráni stojan na motorky, ktorý dobre poslúži nielen na uskladnenie, ale aj pri údržbe. Pred vlhkosťou a prachom ochráni motorku plachta na motorku. Veľký výber ochranných plachiet na motorku za skvelé ceny ponúka internetový obchod inSPORTline. Za všetku starostlivosť sa vám vaša motorka odvďačí na jar kedy bude perfektne pripravená na ďalšie jazdecké dobrodružstvá.

 

 

 

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už