Správne zvolené zimné pneumatiky vás na cestách nezradia

Správne zvolené zimné pneumatiky vás na cestách nezradia

- in Nesmie vám ujsť
416
Komentáre vypnuté na Správne zvolené zimné pneumatiky vás na cestách nezradia

Nie len dlhoročné skúsenosti šoféra a perfektné drahé auto plné zaujímavých funkcií a bezpečnostných prvkov sú zárukou bezproblémovej a bezpečnej jazdy. Mnohí si neuvedomujeme, akú dôležitú „rolu“ hrajú pneumatiky. Prichádzajú prvé mrazy, prezujte na zimné!

Nezáleží na značke, dôležitý je spôsob vašej jazdy

Dnes je celkom normálne posudzovať všetko podľa značky. Mylne sa domnievame, že iba tie značkové veci sú najlepšie, najkvalitnejšie a najspoľahlivejšie. Malo by to tak byť, avšak iste dáte za pravdu, že pri nesprávnej starostlivosti je každé „meno“ márne. V prvom rade, sme to my – vodiči, ktorí by sme si mali uvedomiť základné pravidlá jazdy, o ktorých možno v autoškole ani nebola reč, pretože sú tak prirodzené a samozrejmé. Akúkoľvek prekážku na vozovke prechádzame so zníženou rýchlosťou a v tupom uhle. Tak zabezpečíme dlhú životnosť našim pneumatikám a nie len tým zimným.

Akékoľvek poškodenie pneumatiky sa neberie na ľahkú váhu

Ostré a hranaté predmety, rozbité cesty a časté „lezenie“ na obrubníky, môžu našu pneumatiku veľmi rýchlo poškodiť. Akonáhle si všimnete, že s ňou niečo nie je v poriadku, alebo sa v nej nachádza cudzí predmet, poriadne to prešetrite! Kontrola pneumatík by mala byť samozrejmá vec pred každým nasadnutím do auta, ale všetci vieme, že niekedy na to najmä ráno, neostáva čas. Nepodceňte žiadnu situáciu a pri akejkoľvek pochybnosti radšej zájdite do servisu, kde váš problém vyriešia. Výsledkom bude vaše čisté svedomie, že ste urobili všetko preto, aby bola vaša jazda s autom bezpečná nie len pre vás a vašu rodinu, ale aj pre všetkých na okolí.

Sezóna zimných pneumatík

Zákon nám hovorí, kedy presne treba naše vozidlo prichystať na zimu. Nerobíme to iba kvôli tomu, aby sme potešili pánov policajtov, ale v prvom rade to robíme pre seba. Zimné pneumatiky sú tu totiž od toho, aby nám robili „spoločnosť“, keď cesty zahalí prvá snehová nádielka a krajina sa začne podobať na ľadové kráľovstvo. Sú špeciálne prispôsobené na zimné mesiace, kedy si musíme dávať pri jazde ešte väčší pozor ako obvykle. Nešmýkajú sa len neupravené chodníky, ale aj ulice. So zimnými pneumatikami sme však pripravení zdolať každé počasie a bezpečne sa dopravíme, či už do práce, alebo na nedeľný obed k našim rodičom.

 

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no