Kia predstavila v Paríži nový športový Ceed GT

Kia predstavila v Paríži nový športový Ceed GT

- in Auto
409
Komentáre vypnuté na Kia predstavila v Paríži nový športový Ceed GT

Po tom ako Kia predstavila štvrtú generáciu  modelu Ceed vo verzii hatchback, kombi Sportswagon a shooting break ProCeed, predstavuje aj poslednú športovú verziu s označením GT. Podobne ako u predošlých verzií, tak aj u tejto sa bude kórejská automobilka špecializovať najmä na európsky trh. Športové prevedenia osobných automobilov, inak aj po názvom hot-hatch sú v poslednom čase veľmi obľúbené a uvedomujú si to aj samotné automobilky, pričom Kia nie je výnimkou.

Na prvý pohľad pôsobí model Ceed športovým dojmom, ktorý má svoj jedinečný dizajn. Oproti klasickému modelu si všimneme zmenený dizajn predného nárazníka, alebo tiež chrómové a matné prevedenie detailov na prednej maske. Za spomenutie stoja určite aj  pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 obuté na osemnásťpalcových diskoch kolies. S klasickou verziou modelu Ceed má však aj mnoho spoločného, ako sú napríklad denné LED svetlá známe v tvare „kociek ľadu“.

Vo vnútri vozidla zaujme najmä informačno-zábavný systém od spoločnosti Kia s „plávajúcou“ dotykovou obrazovkou s uhlopriečkou 7,0 alebo 8,0 palcov. Športový nádych interiéru dodávajú aj hliníkové pedále, športový volant v tvare písmena „D“, či semišovo-kožené sedadlá, prešívané červenou niťou.

Verzia GT má však aj svoju praktickú stránku, čoho dôkazom je veľký 395-litrový batožinový priestor. Dvojúrovňová podlaha batožinového priestoru vám zas umožní znížiť alebo zvýšiť výšku podlahy batožinového priestoru. V rámci štandardnej výbavy máte taktiež možnosť sklopiť zadné sedadlá v pomere 60:40 priamo z kufra.

O pohon modelu Ceed GT sa postará naftový zážihový 1,6-litrový preplňovaný motor T-GDi, ktorý disponuje výkonom výkonom 150 kW (204 k) pri 6 000 ot./min a krútiacim momentom 265 Nm v rozmedzí 1 500 až 4 500 ot./min. K nemu budú mať zákazníci na výber šesťstupňovú manuálnu alebo sedemstupňovú dvojspojkovú automatickú prevodovku.

O ochranu cestujúcich vo vozidle je taktiež postarané. Bezpečnosť totiž zvyšujú asistenčné technológie, ako sú napríklad asistenčný systém diaľkových svetiel, systém sledovania pozornosti vodiča, asistenčný systém na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu,  asistenčný systém ochrany pred čelnou zrážkou, či dokonca asistenčný systém sledovania vozidla v jazdnom pruhu. Samozrejmosťou je šesť airbagov.

Medzi ďalšie pokročilé technológie patria inteligentný tempomat s technológiou Stop & Go, systém varovania pred zrážkou s vozidlom v slepom uhle, systém varovania pred zrážkou s križujúcim vozidlom vzadu, inteligentný parkovací asistent a funkcia rozpoznávania chodcov pomocou hmatových upozornení v podobe pohybu volantu

Kia Ceed GT Line by mala vstúpiť na trh začiatkom roku 2019.

 

Zdroj: Kia

About the author

You may also like

Ktorá metóda opravy preliačin na aute je cenovo najvýhodnejšia?

Preliačiny na aute vznikajú z rôznych príčin. Či už