Continental prináša novinku. Celoročné pneumatiky pre menšie dodávky

Continental prináša novinku. Celoročné pneumatiky pre menšie dodávky

- in Zaujímavosti
0
Komentáre vypnuté na Continental prináša novinku. Celoročné pneumatiky pre menšie dodávky
Celoročné pneumatiky pre menšie dodávky značky ContinentalCeloročné pneumatiky pre menšie dodávky značky Continental

V segmente celoročných pneumatík až do minulého roku absentovali  pneumatiky pre menšie dodávky typu Mercedes Sprinter. Menšie dodávky využívajú predovšetkým kuriérske služby a živnostníci zaoberajúci sa kúpou a predajom tovaru rôzneho druhu. Majitelia týchto firiem iste ocenia možnosť kúpy celoročných pneumatík, ktoré znížia náklady na sezónne prezúvanie.

V čom vynikajú celoročné pneumatiky Continental VanContact A/S Ultra

Celoročné pneumatiky Continental VanContact A/S Ultra sú určené hlavne na jazdu po meste, ale samozrejme, že jazda s nimi je bezpečná aj mimo miest. Continental sa pri výrobe týchto pneumatík sústredil na to, aby boli nové celoročné pneu náhradou za letné i zimné pneumatiky. Zároveň sa výrobca snažil o to, aby pneumatiky odolali jazde po rôznorodom teréne. Keďže ide o pneumatiky určené pre malé dodávky, je jasné, že ich využijú predovšetkým majitelia kuriérskych a dopravných služieb. Počas jazdy za zákazníkom musia ich dodávky často prejsť cez obrubníky alebo dokonca malé schody až ku vchodu domov a bytov. Z uvedeného dôvodu sú bočnice celoročných pneumatík Continental VanContact A/S Ultra opatrené oterovou lištou, ktorá odolá nárazom a ostrým hranám. Pri neustálom brzdení, zastavovaní a opätovnom rozjazde sa spotreba vozidla zvyšuje. Continental myslel aj na túto problematiku a vytvoril novú kaučukovú zmes, ktorá znižuje valivý odpor. Testy zimné pneumatiky preukázali dobrú priľnavosť Continental VanContact A/S Ultra na zasneženej vozovke vďaka vylepšeným 3D drážkam stabilizujúcim celú jazdu. Drážky zároveň dobre udržia vozidlo na mokrej vozovke.  Tieto pneumatiky majú naozaj dlhú životnosť, odolnosť a môžete si byť istí, že vašu dodávku podržia aj počas náročnej jazdy.

Rozmery pneumatík Continental VanContact A/S Ultra

Pneumatiky Continental sú na našom trhu už dostupné. Zatiaľ len vo verzii s priemerom 16 palcov a v štyroch rôznych rozmeroch. Nasledujúce mesiace by sa mali v obchodoch objaviť aj Continentalky s priemerom 15 a 17 palcov. Je zrejmé, že Continentalu sa v predaji týchto pneumatík celosvetovo veľmi darí napriek tomu, že nejde o najlacnejšie pneumatiky. My len dúfame, že vývojári firmy budú pokračovať v inováciách a výrobe nových typov celoročných pneumatík.

 

 

 

You may also like

Jazdíme bezpečne – prečo brzdové platničky škrípu a kedy ich vymeniť?

Brzdový systém ma priamy vplyv na bezpečnosť jazdy.