Čo nenechať v aute v horúce dni

Čo nenechať v aute v horúce dni

- in Auto
0
Komentáre vypnuté na Čo nenechať v aute v horúce dni
Čo nenechať v aute v horúce dni.

Horúce letné dni dávajú šancu opáliť sa, no motoristom pridávajú problémy. Dokonca aj krátke parkovanie na slnku ohrozuje interiér auta a veci, ktoré v ňom zostali a ešte viac cestujúcich. Ak nenájdete miesto v tieni, potom sa interiér rýchlo zohreje na 60 ° C a viac. Prečítajte si čo (a koho!) by ste v horúcom dni nemali nechať v aute.

 

Deti a zvieratá

Tento bod sa zdá byť zrejmý, ale k tragédiám detí a zvierat ponechaných v autách dochádza pravidelne. Pravidlo je jednoduché: nikdy nenechávajte deti a zvieratá v aute samé. Aj keď odídete na krátky čas, vezmite všetkých so sebou.

 

Voda a nápoje

Mať po ruke vodu alebo studené nápoje je šikovný nápad. Ale iba ak máte v aute chladiaci box. Vložiť fľašu s vodou do držiaka na poháre alebo ju vložiť do odkladacej priehradky je zbytočné: zahreje sa takmer okamžite a ak plast nie je veľmi kvalitný, získa patričnú pachuť.

Sýtené nápoje a energetické nápoje v plechovkách môžu v horúčave explodovať a zašpiniť celý interiér. Sklenené nádoby možno považovať za bezpečné, no rovnako rýchlo sa zohrejú.

 

Smartfóny

V lepšom prípade sa vám zariadenie jednoducho nezapne, kým dobre nevychladne, v horšom prípade môžete naživo vidieť, ako horí jasné lítium.

Ohrozené sú smartfóny, ktoré motoristi využívajú ako navigáciu. Stacionárne nabíjanie, obrazovka je neustále zapnutá, geolokácia funguje, to všetko zohrieva zariadenie. Ak chcete znížiť teplotu zariadenia, pripevnite ho špeciálnym držiakom na vzduchové vývody a zapnite klimatizáciu – studený prúd vzduchu ho ochladí. A samozrejme, pri odchode ho nezabudnite v aute.

 

Kozmetika a lieky

Opaľovací krém, krém na ruky, očné kvapky, to všetko často zostáva v priehradke na drobnosti. Pre ženy sa do tohto zoznamu pridáva rúž a iná kozmetika. V lete by však mala priehradka v aute, ktorá občas vyzerá ako kozmetická taška vypratať.

Väčšina kozmetických prípravkov obsahuje chemicky aktívne látky, vďaka ktorým funguje. Pri zahrievaní niektoré látky reagujú a menia zloženie produktu. V dôsledku toho sa drahá kozmetika alebo lieky po ležaní v horúcom aute jednoducho kvalitou zhoršia alebo dokonca môžu poškodiť zdravie.

Teplota skladovania takmer všetkých kozmetických prípravkov nie je vyššia ako 25 °C. Dodržujte tieto odporúčania a v lete neskladujte kozmetiku v aute.

 

Plastové predmety

Plast, ktorý nie je určený do teplôt nad 40 °C, sa môže v rozhorúčenom aute roztekať. Typické obete sú slnečné okuliare, guľôčkové perá a zapaľovače. Slnkom trpia aj protišmykové podložky, ktoré sa pod páliacim slnkom jednoducho stanú tekutými.

Vykonajte audit interiéru, preneste všetky plastové predmety z otvorených priehradok a držiakov na poháre do priehradky v palubnej doske. A zapaľovače je vo všeobecnosti lepšie odstrániť z auta. Pomôže to navyše aj obmedziť fajčenie.

 

Ako chrániť auto pred horúčavou?

Podzemné parkovisko je ideálne miesto na parkovanie v lete. Ale pred slnkom sa nedá utekať večne. Tu je niekoľko tipov, ako znížiť teplotu v kabíne, ak ste museli zaparkovať na slnku.

  • Prekryte čelné sklo slnečnou clonou . Dokonale odráža slnečné lúče a výrazne znižuje teplotu v kabíne.
  • Mierne otvorte okná, aby v kabíne mohol cirkulovať vzduch. Máte na dverách deflektory? Ak áno, tak mierne spustené okná nebudú ani badateľné. Máte v aute strešné okno s režimom vetrania? Pri odchode ho nechajte pootvorené. Samozrejme, ak podľa predpovede nemá pršať.
  • Nechajte klimatizáciu zapnutú alebo ju nastavte na automatické spustenie. Áno, všetko je ako v zime, len v lete treba interiér chladiť, nie vykurovať.

 

About the author

You may also like

Ako znížiť spotrebu paliva?

Pred 20 rokmi motoristi jazdili takmer bez premýšľania