Veľká cena Singapuru – tri veci, ktoré sme sa na pretekoch dozvedeli

Veľká cena Singapuru – tri veci, ktoré sme sa na pretekoch dozvedeli

- in Nesmie vám ujsť
1185
Komentáre vypnuté na Veľká cena Singapuru – tri veci, ktoré sme sa na pretekoch dozvedeli

S víkendovou Veľkou cenou Singapuru je na čase obzrieť sa späť a zhodnotiť situáciu a poznatky v seriály šampionátu F1. Úradujúci majster a neohrozený jazdec Lewis Hamilton sa už nezdá byť tak neohrozený, keďže predošlý šampión Sebastian Vettel mu pomaly začína dýchať na päty. Každopádne, so šiestimi pretekmi do konca sezóny sa toho ešte môže veľa prihodiť a namiesto nahliadnutia do budúcnosti sa obzrime späť na momenty z uplynulej časti sezóny.

f1002

Ferrari je znovu na vrchole

Nie síce na samom vrchole, ale omnoho vyššie ako minulú sezónu a aj na začiatku tohto ročníku.  Jazdec Ferrari, Sebastian Vettel, na posledných pretekoch ukoristil svoju tretiu výhru v sezóne a je pozorovateľne bližšie na dostreľ od súčasného lídra, Brita Hamiltona. Nemeckého pilota F1 momentálne od druhého miesta oddeľuje iba osem bodov a na to prvé stráca bodov 49. Jedna, dve ďalšie výhry a boj o prvé miesto sa zmení na tuhý boj. Vetellova forma predovšetkým naznačuje, že Ferrari sa opäť vyšplhalo na miesto predošlej slávy a na budúci rok bude tvrdým súperom. Pridajme do rovnice ešte aj pomaly zdvíhajúci sa tím Red Bull a hneď bude v súťaži veselšie.

 

Maldonaldo bude pokračovať

Pastor Maldonaldo pokračuje! Celkom nudné preteky v Singapure, ktoré mali viac-menej iba jedného lídra a obsahovali zopár kolízií, takmer nedali priestor dobrej správe o ďalšom pokračovaní Pastora Maldonalda v súťaži. Jazdec budúci rok nastúpi do svojej tretej sezóny v tíme Lotus, a to i napriek pošepkávaniu, že pilota mala ževraj vykúpiť stajňa Renault. Tej sa ale nakoniec nepozdávala čiastka potrebná na vykúpenia jazdca – úctyhodných 50 miliónov dolárov.

Táto dobrá správa bola pravdepodobne utlmená aj tým, že Maldonaldo sa na posledných spomínaných pretekoch zaplietol do havárie (zozadu do neho narazil Jenson Button).

f1Bezpečnosť na trati je stále problémom

Posledným poznatkom víkendovej Veľkej ceny je to, že bezpečnosť na trati sa javí byť stále problémom. Jedny z pamätihodných vstúpení na trať fanúšikmi sa odohrali v roku 2003 na britskom okruhu Silverstone, ale aj tento rok na v Čine (niekto sa pokúšal dostať do garáže stajne Ferrari). V Singapure tomu nebolo inak – na trať sa dostal fanúšik mávajúci nápisom o Biblii. Tentokrát ale incident neostal bez ovplyvnenia pretekov, keďže na trať muselo vybehnúť bezpečnostné vozidlo safety car. Ku kolízií s vozidlami našťastie nedošlo, no neposlušný fanúšik mohol niekomu prekaziť tipovanie na víťaza.

Singapur už teraz hoďme za hlavu a sústreďme sa na nadchádzajúcu Veľkú cenu Japonska. Tá je na pláne už tento víkend a po Singapure určite prinesie mnoho napätia.

 

 

About the author

You may also like

Dymí vám z výfuku? Takéto môžu byť príčiny

Dym z výfuku auta je bežný jav, no