Regálové sústavy: Na uloženie archívu ich využije každá firma!

Regálové sústavy: Na uloženie archívu ich využije každá firma!

- in Nesmie vám ujsť
208
Komentáre vypnuté na Regálové sústavy: Na uloženie archívu ich využije každá firma!

Na čo by ste si pri ich výbere mali dať pozor?

Ak potrebujete urobiť v dokladoch vašej firmy poriadok a mať v nich za každých okolností prehľad, stavte na regálové sústavy, ktoré si s tým jednoducho poradia. Vedenie účtovných záznamov je nevyhnutnosť pri chode každej firmy, preto by ste si na archivovaní mali dať záležať.

Vďaka systému a prehľadnému riešeniu sa budete vedieť aj po rokoch bez problémov vrátiť k firemným záznamom a zorientovať sa v jednotlivých účtovných dokladoch. A povedzme si otvorene, nájsť bloček alebo faktúru starú niekoľko rokov by za iných okolností mohla byť drina. Ak si však zvyknete zakladať jednotlivé firemné náležitosti priebežne a označovať ich v určitom poradí, ušetríte si mnoho starostí.

Ako vybrať regál pre firemný archív?

Dôležité je rešpektovať samotný priestor a podľa toho vybrať adekvátny regál do predajne alebo regálovú sústavu. Regály do archívov slúžia k profesionálnemu skladovaniu a archivácii ľubovoľného tovaru alebo dokumentov. Výberom správneho typu a veľkosti bude maximálne využitý váš archivačný priestor.

Regály by mali umožňovať ľahký prístup, mali by byť prehľadné a ich rozmiestnenie tiež musí byť bezpečné. Ideálne je zvoliť taký typ, ktorého šírka medzi policami umožňuje naložiť do regálov šanóny klasických i netradičných rozmerov. Táto priestorová variabilita vám umožní archivovať krabice i prepravky ľubovoľných rozmerov a do regálov tak jednoducho umiestniť množstvo dokumentov alebo materiálu.

Aké sú vhodné rozmery regálovej sústavy?

Na uskladňovanie archívu sú vo všeobecnosti vhodné jednostranné prístenné regály s hĺbkou políc cca 320 mm alebo 400 mm. Takéto regály sa umiestňujú k stene a sú prístupné iba z jednej strany. Jednotlivé regály na seba môžu ľubovoľne nadväzovať a vytvárať tak ucelený regálový systém pozdĺž stien.

Na archiváciu však môžete využiť len jeden regál, ak máte dokladov menej. Väčšie spoločnosti určite využijú priamo regálové sústavy. A ako môžete zaťažiť jednotlivé police? Sú navrhnuté tak, aby uniesli plne naložené šanóny alebo škatule s ťažkým obsahom, môžete si vybrať podľa nosnosti od 120 kg až do 200 kg.

Aká výška regálových sústav je dostupná? Regály do archívu sa môžu pohybovať vo výške od 2 m až do výšky 3,05 m. Neviete, aké riešenie by bolo pre vašu firmu to pravé? Nechajte si poradiť od profesionálov, ktorí majú s navrhovaním regálových sústav a skladových riešení dlhoročné skúsenosti. V prípade záujmu je možné výšku políc upraviť individuálne. Nájdite pre svoj firemný archív ideálny regálový systém, ktorý vám vyrieši mnoho starostí.

 

 

Zdroj obrázka: pixabay.com

You may also like

Ako chrániť podvozok auta pred koróziou

Podvozok auta je najviac vystavený riziku korózie. Kvôli