Toyota RAV4 je jedno z najpredávanejších SUV na svete a jej šiesta generácia prichádza výhradne s elektrifikovanými pohonmi. Na Slovensku sa predáva od 42 390 eur a ponuka zahŕňa klasické hybridy aj plug-in hybridy s elektrickým dojazdom vyše 130 kilometrov. Pozreli sme sa do aktuálneho slovenského cenníka a technických údajov.
Iba hybridy, žiadny čistý spaľovací motor
Nová RAV4 sa ponúka so štyrmi pohonmi. Všetky využívajú 2,5-litrový benzínový motor s výkonom 105 kW a automatickú prevodovku e-CVT, líšia sa však výkonom elektromotorov a kapacitou batérie. Verzie s pohonom všetkých kolies AWD-i majú navyše 40 kW elektromotor na zadnej náprave.
- Hybrid 185 k FWD – predný elektromotor 100 kW, pohon predných kolies
- Hybrid 194 k AWD-i – elektrický pohon všetkých kolies
- Plug-in Hybrid 272 k FWD – predný elektromotor 150 kW (výroba od januára 2027)
- Plug-in Hybrid 309 k AWD-i – najvýkonnejšia RAV4 v ponuke
Technické údaje
| Parameter | Hybrid FWD | Hybrid AWD-i | PHEV FWD | PHEV AWD-i |
|---|---|---|---|---|
| Systémový výkon | 185 k | 194 k | 272 k | 309 k |
| 0 – 100 km/h | 8,0 s | 7,7 s | 7,5 s | 5,8 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 180 km/h | 180 km/h | 180 km/h |
| Spotreba WLTP | 4,9 – 5,2 l | 5,3 – 5,7 l | 1,3 – 1,8 l | 1,3 – 1,6 l |
| Elektrický dojazd WLTP | – | – | 125 – 137 km | 121 – 133 km |
| Kufor (po roletu) | 514 l | 514 l | 446 l | 446 l |
| Brzdený príves | 800 kg | 2 000 kg | 800 kg | 2 000 kg |
| Pohotovostná hmotnosť | 1 625 – 1 735 kg | 1 675 – 1 785 kg | 1 930 – 2 000 kg | 1 990 – 2 060 kg |
Rozmery sú pre väčšinu verzií rovnaké: dĺžka 4 600 mm, šírka 1 855 mm, výška 1 685 mm, rázvor 2 690 mm a svetlá výška 187 mm. Športovo ladená výbava GR SPORT je dlhá 4 645 mm a široká 1 880 mm. Objem nádrže je pri všetkých verziách 55 litrov.
Plug-in hybrid: až 137 km na elektrinu
Najväčšou zbraňou novej RAV4 je plug-in hybrid s lítium-iónovou batériou s kapacitou 22,7 kWh. V kombinovanom cykle WLTP prejde verzia s predným pohonom na elektrinu 125 až 137 km, v meste dokonca 184 až 212 km. Pre mnohých vodičov to znamená, že bežné dochádzanie do práce zvládnu bez kvapky benzínu.
Palubná nabíjačka má výkon 11 kW a vo výbave Executive podporuje plug-in RAV4 aj rýchlonabíjanie jednosmerným prúdom výkonom do 50 kW. To je v triede plug-in hybridov stále skôr výnimka.
Ceny na Slovensku
Slovenský cenník platný od 5. októbra 2026 uvádza tieto akciové ceny (v zátvorke štandardná cena):
| Pohon | Comfort | Style | Executive | GR SPORT |
|---|---|---|---|---|
| Hybrid 185 k FWD | 42 390 € (43 990 €) | 45 990 € (47 790 €) | 50 490 € (52 290 €) | – |
| Hybrid 194 k AWD-i | 44 790 € (46 390 €) | 48 390 € (50 190 €) | 52 590 € (54 390 €) | 52 890 € (54 690 €) |
| PHEV 272 k FWD | 45 990 € (49 390 €) | 49 590 € (53 190 €) | 54 090 € (57 690 €) | – |
| PHEV 309 k AWD-i | 48 390 € (51 790 €) | 51 990 € (55 590 €) | 56 190 € (59 790 €) | 56 490 € (60 090 €) |
Zaujímavé je, že pri akciových cenách je plug-in hybrid s predným pohonom drahší od klasického hybridu iba o 3 600 eur.
Záruka
Základná záruka je 3 roky alebo 100 000 km, na hybridné komponenty sa vzťahuje 5 rokov alebo 100 000 km. Pri kúpe nového vozidla ponúka Toyota v rámci akcie predĺženú záruku 3 + 2 roky alebo 160 000 km bez príplatku.
Časté otázky
Koľko stojí nová Toyota RAV4 na Slovensku?
Podľa cenníka platného od 5. októbra 2026 stojí najlacnejšia RAV4 Hybrid 185 k FWD vo výbave Comfort 42 390 eur v akcii. Plug-in hybrid začína na 45 990 eur.
Koľko kilometrov prejde RAV4 Plug-in Hybrid na elektrinu?
Podľa WLTP prejde verzia FWD v kombinovanom režime 125 až 137 km a verzia AWD-i 121 až 133 km. V meste je to až 212 km.
Koľko utiahne nová RAV4?
Verzie s pohonom všetkých kolies AWD-i utiahnu brzdený príves s hmotnosťou 2 000 kg, verzie s predným pohonom 800 kg.
Záver
Šiesta generácia RAV4 stavia na overenej hybridnej technike Toyoty a dopĺňa ju plug-in hybridom s veľkorysým elektrickým dojazdom. Kto potrebuje ťahať príves, mal by siahnuť po verzii AWD-i. Kto chce jazdiť čo najviac na elektrinu a má kde nabíjať, pre toho je plug-in RAV4 jednou z najzaujímavejších ponúk v segmente rodinných SUV.
